Genel

Yazılımınız gizli moddayken nasıl işe alınır

Michael Fey, siber güvenlik, kurumsal yazılım ve bulut teknolojisindeki geniş tecrübesine dayanarak Island’ı kurucu ortak ve CEO olarak yönetiyor.

Bir şirketin en değerli varlığı, özellikle henüz emekleme döneminde olan kuruluşlar için insanlarıdır. Bir girişimin kurucu ekibi, endüstriyi değiştiren bir tek boynuzlu at ile başka bir başarısız girişim arasındaki fark olabilir ve bu da erken işe alımın bir şirketin ilk yılındaki en kritik süreçlerden biri olmasını sağlar.

Ancak teknoloji yetenekleri için savaş nadiren bu kadar acımasız olmuştur.Büyük teknoloji firmaları baş döndürücü bir hızla genişliyor ve başlangıç finansmanı tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Büyük adayların her zamankinden daha fazla seçeneği var ve onları işe almak her zamankinden daha zor.

Benzersiz bir yaklaşım benimseyerek, gizli moddayken neredeyse 100 çalışanı ile %100’e yakın bir kabul oranı elde ettik.Kurucuları bulmak ve tutkular doğru strateji ile kendi vizyonu ile hizalayın olan insanlar kiralayabilirsiniz.

Gizli moddayken işe alım

Alçakgönüllülük, kurucu bir ekip işe alırken veya şirketin kültürünü geliştirirken paha biçilmez bir özelliktir.

Stealth modunda ben ve co gerekli bir yılı aşkın süredir çalışan kurucu Dan Amiga işe alım için son derece kişisel bir yaklaşım.Ağımızda mutlak bir rock yıldızı olduğunu düşündüğümüz herkesi listeledik, tıpkı bir futbol taslağı gibi. Bu insanlardan bazıları başlangıç tecrübesine sahipti, ancak bunun aramamızı sınırlamasına izin vermedik.

En iyilerden başka bir şey aramıyorduk — kişisel olarak tanıdığımız veya güvenilir taraflardan yönlendirmelerle gelen insanlar. Hedeflerimiz arasında ya tekrar çalışmak için sabırsızlandığımız ya da daha önce çalışmadığımıza inanamadığımız insanlar vardı.Kör bir işe alım sürecinde bulunan bireylerin her zaman kendi ağımız aracılığıyla bulunanlardan daha iyi performans göstereceğini biliyorduk.

Ayrıca her adayın kişisel yolculuğunu da düşündük.Şirketimiz için uygun olur mu? Zamanlama, yaşam tarzı gereksinimleri ve organizasyonun ilk aşaması mantıklı mıydı?Bu havuza dayanarak, şirketimizin başarısı için kritik olduğuna inandığımız becerileri belirledik. Bunu takiben, bu iki listeye çapraz referans verdik. Bu son personel sayısı, işe alım sürecimize başlamak için bize iyi bir “taslak umudu” listesi sağladı.

Şirketimizin ilk aşamalarında, son dakikaya kadar üzerinde çalıştığımızın ayrıntılarını açıklamadan görüşmecileri inananlara dönüştürmenin bir yolunu bulmak zorundaydık, bu da görüşme sürecinin çoğunun ürünün bir görüntüsünü veya açıklamasını paylaşmadan gerçekleştiği anlamına geliyordu.Buna rağmen, mükemmele yakın bir kabul oranımız vardı.

İşe alımları çekmek için bir demoya güvenmek yerine, onları yarattığımız liderlik ekibine, daha önce uğraştığımız yatırımcılara ve yeni bir yazılım kategorisi oluşturma fırsatına sattık.Hedefi vurguladık: mevcut bir çözümün yeni bir versiyonunu sunmak yerine endüstriyi değiştirmek ve kalıcı bir izlenim bırakmak.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu