Dünya

Withco, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kendi kira modeliyle mülk sahibi olmalarına yardımcı olmak için 32 milyon doları kapattı

Büyürken Kevin Song, Koreli göçmen ailesinin Brooklyn, New York’ta bir bakkal dükkanı kurup büyüttüğüne tanık oldu.

Aileye, işin daha çok bir iş yapmakla ilgili olduğunu hatırlıyor. living.It küçükler Ligi maçlarına sponsor olmaktan mahalle elçisi olarak hareket etmeye kadar çevredeki topluluğun bir parçası olmakla ilgiliydi.

Bu nedenle, yirmi yıl süren iş hayatından sonra, ailesi yeni bir ev sahibi tarafından kiranın iki katına çıkması nedeniyle marketi kapatmak zorunda kaldığında, yıkıcıydı — özellikle de aile kiracılıkları boyunca kiraya verildikten sonra.

Song,” Ailem mahalleleri için çok değer yarattı, ancak işlerini sürdüremedi ” diye hatırlıyor.”Mantıksız bir ahlaksızlık gibi hissettim.”

Bu deneyim Şarkı üzerinde kalıcı bir etki bıraktı. Ve 2019’da, küçük işletme sahiplerinin “mahallelerinde yarattıkları değerden yararlanmalarına” yardımcı olmayı amaçlayan bir girişim olan withco’yu “basit ve uygun fiyatlı” ticari mülk sahipleri haline getirerek kurması için ona ilham verdi.

Withco’nun misyonu mülk satın almak ve daha sonra gelecekteki bir tarihte mülk satın alma seçeneği ile küçük işletme sahiplerine geri kiralamaktır.Birçok küçük işletme sahibi bir kira sözleşmesini kolayca güvence altına alabilir, ancak yalnızca birkaçı ipoteği güvence altına alabilir. Sadece bu değil, aynı zamanda seçenek verildiğinde, ticari gayrimenkul ev sahipleri genellikle daha az bilinen küçük işletmelere kıyasla Starbucks gibi büyük isim kiracılarını tercih ederler.

Song bunu değiştirmek istiyor.

Şirketin modeli, ev alıcıları adına ev satın alan ve daha sonra aylık kiralarının bir kısmını peşinat karşılığında tasarruf etme olanağı veren Divvy Homes’unkine benzer. Ancak elbette, withco’nun modeli ticari mülkler için de geçerlidir.

Song,” Çoğu kiracıyı sahip olmaktan ayıran tek şey aslında peşinattır ” dedi.”Ve kira ve ipoteğin artık küçük işletmelere iyi hizmet etmediğine inanıyoruz.”

Ve bugün, withco, tohum (4 milyon$) ve A Serisi (28 milyon$) turlarda toplanan 32 milyon dolarlık fonla gizlilikten çıkıyor. Canaan, Founders Fund, Initialized ve NFX, withco’nun önde gelen yatırımcılarıdır. Şirketi destekleyen diğerleri arasında Danny Meyer’in Aydınlanmış Misafirperverlik Yatırımları, LEN X (Lennar’ın girişim kolu), Ken Chenault, Thirty Five Ventures, Will Smith’in Hayalperestleri VC, BoxGroup, Sıkıcı Sermaye ve Sessiz Sermaye yer alıyor.

Uzun etkileyici listesinin melek yatırımcılar da para withco, dahil olmak üzere profesyonel tenisçi Venus Williams, eski HUD Sekreteri Julian Castro, profesyonel basketbol yıldızı Kevin Durant, Beyan kurucusu ve CEO’SU Max Levchin, Kenneth Chenault (eski CEO’SU ve başkanı olan American Express), Carta kurucusu ve CEO’SU Henry Ward, DoorDash kurucusu ve CEO’SU Tony Xu, Faire kurucusu Max Rhodes, Rampa kurucularından Eric Glyman ve Karim Atiyeh, Opendoor kurucusu Eric Wu, Ekose kurucu ortağı Zach Perrett ve diğerleri (whew!).

Image Credits: Kurucu ve CEO Kevin Song / Withco

Founders Fund’dan Keith Rabois, firmasının kategori yaratan veya kategori tanımlayan şirketlere yatırım yaptığını ve withco’nun “her ikisi de olduğuna ” inandığını söyledi.”

” Kendisi ve ekibi, yalnızca küçük işletme sahiplerine değil, aynı zamanda ticari gayrimenkul ve sermaye piyasalarına da fayda sağlayan bir kazan-kazan iş modeli oluşturdu ” diye e-posta yoluyla yazdı.”Withco, ülkedeki en çalışkan insanlardan bazıları için zenginlik yaratacak ve küçük işletme sahibi olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayacaktır.”

Rabois, withco’nun teklifini küçük işletme sahipleri için mülk sahipliğine doğru bir köprü olarak görüyor.

” Teknoloji platformu, nitelikli başvuru sahiplerini hızlı bir şekilde tanımlayabiliyor ve şirketin büyük, parçalanmış, uzun kuyruklu ticari emlak piyasasında hacimli bir oyuncu olmasını sağlıyor ” diye ekledi.

Song için withco, her zamankinden daha fazla zorlukla karşılaşan küçük işletme sahiplerinin eline daha fazla kontrol sağlamakla da ilgili.

Techcrunch’a verdiği demeçte,” Eğer başarılı olursanız, bu değerin büyük bir kısmı, ara dönemde kira artışları veya varlığın uzun vadede nihai satışı yoluyla gerçekten alınır ” dedi. “Ve bu nedenle, aslında küçük bir işletmeyi işletmenin çok, çok zor hale geldiği tüm bu sistemik sorunu yaratıyor.Küçük işletme sahiplerinin ürünümüzle ilk kez ticari gayrimenkul sahibi veya yatırımcı olmalarını sağlıyoruz.”

Song, şu ana kadar withco’nun işletmelerin “çift haneli ” numaralandırmasına yardımcı olduğunu söyledi.”Bu yıl sonuna kadar 100 işletmeleriyle çalışmayı planlıyor.

New York merkezli girişim, sermayesini mühendislik, ürün, veri bilimi, satış ve operasyonlarında işe almak için kullanmayı planlıyor teams.It ayrıca ülke genelinde yeni pazarlara açılmayı ve aracı kurumlar ve geliştiricilerle ittifaklar kurmaya devam etmeyi planlıyor. Withco, ek mülklerin satın alınması için ek fon sağlamayı amaçlamaktadır.

Bir müşteri, country cooking business The Carriage House’dan OJ Wilkins (yukarıda resmedilmiştir), kiraladığı mülk satışa sunulduğunda şirketin kendisine yaklaştığını söyledi.Withco’nun mülkü satın almaması ve mülkiyete doğru çalışması için ona bir yol sağlaması durumunda, “binanın altımızdan çok kolay bir şekilde kapılabileceğini iddia etti.”

“Biz bir Burger King ya da McDonald’s değiliz, ‘büyük kutu konsepti ‘ değiliz, bu yüzden çoğu zaman aynı fırsatları elde edemiyoruz.Geleneksel bir bankadan geçmek başlangıçta bir seçenek değildi.”Wilkins ayrıntılandırdı. “Withco ile temas halinde olmasaydık, kendimiz üzerinde hareket edebilecek bir konumda olmamızın hiçbir yolu yoktu.”

Muhabirin notu yayın sonrası ekledi:Withco’nun hala erken aşamalarında olduğunu ve kira ödedikleri mülklere sahip olmak isteyen ancak uzun vadede bunu yapamayan işletmeler olabileceğini belirtmek önemlidir.çeşitli nedenlerden dolayı. Bu olasılığa yanıt olarak Song şunları söyledi: “Teşvikleri hizalıyoruz, böylece işletme sahibi kira süresinin sonunda mülk satın almak için tüm teşviklere sahip oluyor.Gerekli peşinatı yaptılar ve kiralamadan ipoteğe geçiş aylık olarak onlara para kazandırmalı. Tüm bu süre boyunca, piyasa kirasını ödediler, ki bu genellikle aksi takdirde kira olarak ödeyeceklerinden daha fazla değil.Mülklerine sahip olmak isteyen ve mülklerini satın almayan birinin aykırı olduğunu düşünen işletme sahipleriyle çalışmak istiyoruz.”

Ayrıca, bir mülkün değeri işletme sahibi ile withco arasındaki anlaşmanın şartlarına göre düşerse ne olur?Song’a göre, mülk değerleri ticari emlak piyasasında nadiren düşüyor, ancak bir işletme sahibinin bir mülk için ödeyeceği fiyat “1.günden itibaren belirleniyor.”

Hem iş ortaklığımız hem doğru, ne olursa olsun piyasa koşullarını çalışıyoruz satın alma fiyat anlayışı ile girin diye ekledi: “Biz.Kötü zamanlarda bile, cre’deki fiyat dalgalanmaları diğer pazarların çoğunda olduğu kadar değişken değildir-düşük tek haneli yüzde puanlarını düşünün. Özellikle kentsel olmayan çekirdek pazarlarda, piyasalar arasında oldukça istikrarlı bir varlık sınıfıdır. En önemli fiyat faktörü, ışıkların açık veya kapalı olup olmadığıdır. Kötü zamanlarda bile, küçük işletme ortağımızın dönüşüm yapması için teşvikler uyumlu hale getirilmelidir.”

Haftalık fintech bültenim yakında başlıyor! Gelen kutunuza almak için buraya kaydolun .


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu