Bilgi

Video: Apple’ın AR/VR Kulaklığı için 2000 $ + Ödeyecek misiniz?

Apple, Homepod’un 2018 lansmanından bu yana yeni bir ürün kategorisiyle çıkmadı ve Apple Watch’un 2015 ilk çıkışından bu yana yeni bir giyilebilir olmadı. Apple’ın AR/VR kulaklığı tamamlanmak üzere olduğundan ve muhtemelen 2023’te piyasaya sürüleceğini göreceğinden, bu çok uzak olmayan bir gelecekte değişecek.

İlk yıpranmış Apple markalı AR/VR ürünüyle ilgili söylentiler yıllardır sızıyor, bu yüzden en son realityOS bilgileri de dahil olmak üzere neler olup bittiğine dair hızlı bir genel bakış sağlamanın yararlı olacağını düşündük.

Donanım Özellikleri

apple ar kulaklık konsepti 2

 • Genel Tasarım-Apple’ın kulaklığı, Oculus Quest sanal gerçeklik kulaklığından çok farklı görünmeyecek, gözlerin üzerinde kayan kavisli bir siperliğe ve gözlere yaslanan rahat bir örgü tabana sahip olacak. face.To ışık sızıntılarını önleyin, vizör gözleri tamamen kaplayacak ve periferik görüşü engelleyecektir.
 • Kafa bandı-Kulaklık, Apple Watch Spor bandına benzer bir malzemeden yapılabilecek değiştirilebilir, ayarlanabilir bir kafa bandı ile yerinde tutulacaktır.
 • Ağırlık-Apple, kulaklığın son versiyonunun 100 ila 200 gram ağırlığında olmasını istiyor.Bu, 503 gram ağırlığındaki Oculus Quest 2’den önemli ölçüde daha hafif ve daha rahat olurdu. Prototipler yaklaşık 300 gram ağırlığındadır, bu nedenle Apple kulaklığın ağırlığını hedefi kadar düşük alamayabilir.
 • Mekansal Ses-Apple’ın test ettiği kafa bantlarından biri, surround ses deneyimi için mekansal ses teknolojisine sahiptir.
 • Ekran-Apple’ın AR / VR kulaklığının, inç başına 3,000 piksele kadar yüksek kaliteli görüntüleme deneyimi için Sony tarafından sağlanan iki adet yüksek çözünürlüklü 4K mikro OLED ekranı benimsemesi bekleniyor.
 • Kameralar-Kulaklık, el hareketlerini izlemek, çevreyi haritalayan gözleri izlemek, görsel deneyimleri yansıtmak ve daha fazlası için bir düzineden fazla optik kamera ile donatılacak.
 • Kontrol Yöntemleri-Apple, el hareketleri, göz izleme ve iris tanıma ve parmak aşınmış bir kontrol dahil olmak üzere birden fazla giriş yöntemini destekleyebilir device.It ayrıca cildi algılar ve yüz ifadelerini izleyebilir.
 • Yongalar-Apple’ın istediği işlem gücünü sağlamak için AR/VR kulaklığında iki Mac düzeyinde Apple silikon yongasının kullanılması bekleniyor. Kulaklıklı mikrofon setinin işlem gücü için iPhone veya Mac’e bağımlı olmayan bağımsız bir cihaz olması bekleniyor.

Yazılım Özellikleri

 • realityOS – Apple, kulaklık için yeni bir işletim sistemi tasarlıyor ve “realityOS” olarak adlandırılması bekleniyor.”Sadece bu hafta, Apple’ın kaynak kodunda Realityos’a referanslar bulundu.
 • App Store-Yeni bir işletim sistemi ile birlikte, AR / VR kulaklığın özel bir App Store’u olacak.Apple oyun oynamaya, video akışına ve video konferansa odaklanacak.
 • Medya İçeriği – Apple, sanal gerçeklikte izlenebilecek içerik oluşturmak için medya katılımcılarıyla birlikte çalışmayı planlıyor olabilir.
 • VR FaceTime-Apple’ın Animojiler ve diğer 3D özellikleriyle VR FaceTime benzeri bir deneyim üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Fiyat

Bloomberg‘s Mark Gürman vardır iddia kulaklık olacak satmak için $2,000 ve Bilgileri inanıyor maliyet yerde yaklaşık $3,000.

Çıkış Tarihi

Apple, geliştirme sorunlarını çözmeye devam ederken AR/VR kulaklığının planlanan sürüm zaman çizelgesini birkaç kez geri itti. 2022 WWDC etkinliğinde kulaklığın ilk çıkışını göreceğimizi öne süren çok sayıda söylenti vardı, ancak Bloomberg’den Mark Gurman geçtiğimiz günlerde Apple’ın kulaklığı 2023’e kadar daha fazla geciktirebileceğini söyledi.

Bu noktada, kulaklığın piyasaya sürülmesini görmek için 2023’ü beklememiz gerekecek gibi görünüyor, ancak geliştiricilere cihaz için uygulamalar hazırlamaları için zaman tanımak için 2022 duyurusunu görmeleri için hala küçük bir olasılık var. Apple’ın lansman için 2023 Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’nı hedeflediği söyleniyor.

Geliştirme sorunlarına gelince, Apple yüksek güçlü işlemci nedeniyle ısı yayılımı ile ilgili sorun yaşıyor ve kamera ve yazılımla ilgili hala sorunlar var.

daha fazla oku

Apple’ın AR / VR kulaklığındaki tüm söylentiler için, şu ana kadar bildiğimiz tüm bilgileri bir araya getiren özel bir söylenti toparlamamız var.

İlgili Hikayeler

Kuo: Apple’ın Karma Gerçeklik Kulaklığı, Göz İzleme Sistemi, İris Tanıma Özelliğine Sahip bir Olasılık

Perşembe Mart 18, 2021 8:06 pm PDT tarafından Juli Clover

Apple’ın yaklaşmakta olan karma gerçeklik kulaklığı gelişmiş bir göz izleme sistemi ile donatılacak, Apple analisti Ming-Chi Kuo bu akşam MacRumors tarafından görülen yatırımcılara bir notta söyledi.Göz izleme sistemi, göz hareketi verilerini algılayabilen ve analiz edebilen, algoritmalara dayalı olarak kullanıcılara görüntü ve bilgi sağlayan bir verici ve alıcı içerecektir. Apple’ın göz takibi…

Apple, iPhone’u 10 Yıl içinde AR Kulaklıkla Değiştirmeyi Planlıyor

Yakın tarihli bir rapora göre Apple, iPhone’u 10 yıl içinde artırılmış gerçeklik (AR) kulaklıkla değiştirmeyi planlıyor; bu süreç, önümüzdeki yıl başa takılan bir cihazın piyasaya sürülmesiyle başlayacak gibi görünüyor. Seçkin analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın Antonio De Rosa tarafından söylentili AR kulaklığının konsept sunumu MacRumors tarafından görülen yatırımcılara bir notta, ” Apple’ın hedefi…

Oyun, Medya ve İletişime Odaklandığı Söylenen ilk Apple Karma Gerçeklik Kulaklığı

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple’ın söylentili artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) kulaklığı oyun, medya tüketimi ve iletişime odaklanacak. Apple’ın planları hakkında sık sık doğru bilgiler veren Antonio De Rosa Gurman’ın Apple’ın söylentili AR kulaklığının konsept sunumu, kullanıcıların şirketin karma gerçeklik kulaklığından bekleyebilecekleri geniş kullanım durumlarını özetledi…

Gurman: Apple AR/VR Kulaklığı için FaceTime, Memojis ve Shareplay’e Güvenebilir

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Memojis ve SharePlay, Apple’ın uzun süredir söylentili karma gerçeklik kulaklığındaki FaceTime deneyiminin merkezinde olabilir. Apple’ın planları hakkında sık sık doğru bilgiler veren Gurman, daha önce Apple’ın karma gerçeklik kulaklığının oyun, medya tüketimi ve iletişime odaklanacağını söylemişti.Söylentilere göre, kulaklık “rOS” veya “realityOS”çalıştıracak…

Apple’ın AR/VR Kulaklık için Üretim Testlerini Tamamladığı Bildirildi

Digitimes’e göre Apple, uzun söylentili artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) kulaklığı için önemli üretim testlerini tamamladı.Ian Zelbo’nun sızdırdığı iddia edilen bilgiler bu konsept oluşturmaya ilham verdi. Kulaklıklı mikrofon setinin bileşen tedarikçilerinden gelen bilgilere dayanarak, cihazın prototip birimlerinin bir araya gelmesini sağlamak için ikinci aşama mühendislik doğrulama testlerini (EVT 2) tamamladığı bildirildi…

Apple, AR ve VR için ‘Tamamen Yeni Bir Uygulama Paradigması’ Yaratmak İstiyor

Çarşamba Aralık 8, 2021 1: 33 PST tarafından Sami Fathi

Apple, yeni bir iş listesine göre artırılmış ve sanal gerçeklik için “tamamen yeni bir uygulama paradigması” yaratmaya çalışıyor ve şirketin yeni nesil ürünlerinin geliştirilmesini hızlandırırken AR ve VR alanındaki artan hırslarını vurguluyor. Başlangıçta Apple’da bir AR/VR yazılım mühendisliği müdürü olan Hayden Lee tarafından paylaşılan iş ilanı, Apple’ı bir tane arıyor olarak tanımlıyor…

Apple’ın Yaklaşmakta Olan AR / VR Kulaklığı Üç Ekrana Sahip Olacak

Salı Ocak 4, 2022 10:29 PST tarafından Juli Clover

Display analisti Ross Young tarafından bugün paylaşılan bir araştırma raporuna göre, Apple’ın 2022’de piyasaya sürülecek olan karma gerçeklik kulaklığı üç ekranla donatılacak.Ekran konfigürasyonunda iki adet mikro OLED ekran ve bir adet AMOLED panel bulunacak ve Sony, Apple tarafından kullanılan mikro OLED ekranları tedarik edecek. Mikro OLED ekranlar için ana ekranlar olacaktır…

Popüler Hikayeler

iCloud ve Diğer Birçok Apple Hizmeti Çalışmıyor veya Sorunlar Yaşıyor [Çözüldü]

Apple bugün yaygın bir kesinti yaşıyor, şirketin geniş bir hizmet ve uygulama yelpazesi azalıyor veya şu anda sorunlar yaşıyor.Şikayetlere göre, etkilenen hizmetler ve uygulamalar arasında App Store, iCloud, Siri, iMessage, iTunes Store, Apple Maps, Apple Music, Apple Podcast’ler, Apple Arcade, Apple Fitness+, Apple TV+, Find My, FaceTime, Notes, Hisse Senetleri ve diğerleri sayılabilir.

iOS 15.4, Notes Uygulamasına Yeni ‘Metin Tara’ Kısayolu Ekler

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 geçen hafta halka açıldı ve yeni bir değişiklik, iPhone ve ipad’deki Notes uygulamasına basılı veya el yazısı metni hızlı bir şekilde taramak için bir “Metin Tara” kısayolunun eklenmesidir.Apple kısa süre önce Metin Tara özelliğinin adım adım nasıl kullanılacağını gösteren bir video yayınladı. iOS 15.4 veya iPadOS 15.4 çalıştıran bir cihazda Notes uygulamasını açmanız yeterlidir, simgesine dokunun…

Apple Studio Ekranı 64GB Depolama Alanı İçeriyor, Ancak Yalnızca 2GB Kullanılıyor

Bir geliştirici, Apple’ın Studio Ekranının 64 GB dahili depolama alanı içerdiğini, ancak ekran tarafından yalnızca 2 GB kullanıldığını keşfetti.Geliştirici” Khaos Tian ” ın Twitter’da belirttiği gibi, Stüdyo Ekranı yalnızca 64GB dahili NAND depolama alanının 2gb’ını kullanıyor. Ürün yazılımı güncellemeleri için muhtemelen biraz boş alan gerekir, ancak 62GB kullanılmayan alan şu anda başka türlü işe yaramaz gibi görünüyor….

Bazı iPad Air 5 Kullanıcıları Gıcırtı ve Yapı Kalitesi Düşüşünden Şikayet Ediyor

Sosyal medyadaki yayınlara göre, bazı beşinci nesil iPad Air kullanıcıları yapı kalitesinde iddia edilen bir düşüşten şikayet ediyorlar. Şikayetler, iPad Air’in gözle görülür şekilde daha ince bir alüminyum muhafazaya sahip olduğunu ve bunun sonucunda gıcırdama, elde oyuk hissi ve cihazın arkasındaki hafif basıncın ekranı çarpıttığını iddia ediyor. Reddit’teki bir iş parçacığı (iMore aracılığıyla) çok sayıda içerir…

Mac Studio Teardown, SSD Depolama Alanının Yükseltilebilir Olabileceğini Gösterir

YouTube kanalı Max Tech tarafından gerçekleştirilen bir teardown’a göre, Mac Studio’nun SSD depolama alanı yerinde lehimlenmemiş ve yükseltilebilir.Görüntüyü Max Tech sağladı. Yeni Mac Studio’nun ayrıntılı bir teardown videosunda Max Tech, Mac Studio’nun SSD depolama alanının iki yuvada bulunduğunu ve lehimlenmediği için çıkarılması veya değiştirilmesi nispeten kolay olduğunu ortaya koydu.Tek tek SSD’ler olabilir…

Üçüncü Nesil iPhone SE Teardown, Daha Büyük Pil Kapasitesi ve Snapdragon X57 Modem Ortaya Koyuyor

Üçüncü nesil iPhone Se’nin ilk yırtılmaları YouTube’da ortaya çıktı ve cihazın içindeki bileşenlere bir göz attı.PBKreviews, iPhone SE 2’yi en iyisi ve iPhone SE 3’ü en kötüsü olarak sıralıyor. Teardowns’a göre, yeni iPhone SE, 1,821 mAh olan önceki nesil modelden daha büyük bir 2,018 mAh bataryaya sahip. Yeni iPhone SE, iki saate kadar ek video oynatma ve en fazla iki saat sağlar…

Yazılım Bloğu Nedeniyle Mac Studio Depolama Alanı Kullanıcı Tarafından Yükseltilemez[Güncellendi]

Güncelleştirme: Mac Studio, SSD modüllerini değiştirdikten sonra okunabilir ve önyüklenebilir olduklarından emin olmak için bir IPSW geri yüklemesi gerektirir. Mac Studio için macOS IPSW paketini kullanarak bir Aygıt Üretici Yazılımı Güncelleştirmesi (DFU) geri yüklemesi çalıştırmak, her iki modülün de aynı boyutta olduğunu varsayarak makinenin farklı bir ssd’den önyükleme yapmasına izin vermeli ve depolama yükseltmelerinin hala mümkün olduğunu ima etmelidir…


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu