Genel

Tesla, otomobillerin durma işaretlerinden geçmesine izin veren Tam Kendi Kendine Sürüş özelliğini hatırlıyor

Steve Dent, Engadget’te yardımcı editördür.

Bu katılımcı tarafından daha fazla gönderi

ABC News’e göre Tesla, otomobillerin durma işaretlerinden geçmesine izin veren “Tam Kendi Kendine Sürüş” (FSD) beta özelliğini hatırlamak için havadan bir güncelleme yayınlıyor. İşlev ilk olarak FSD 10.3’te sözde İddialı profilin eklenmesiyle ortaya çıktı. Abc’ye göre, araçların 4 yönlü kavşakta 5.6 mil / saate kadar hızlarda durma işaretlerinden yasadışı olarak geçmesine izin veriyor.

Tesla’nın, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) ile yaptığı iki toplantı sonrasında geri çağırmayı kabul ettiği bildirildi. officials.It 2016’dan 2022’ye kadar Model S ve X ev’ler, 2017’den 2022’ye kadar Model 3’ler ve 2020’den 2022’ye kadar Model Y’ler dahil olmak üzere yaklaşık 54.000 aracı etkilemektedir. NHTSA geri çağırma raporunda” Durma işaretinde durmamak kaza riskini artırabilir ” dedi.Ancak Tesla, bu özelliğin neden olduğu herhangi bir yaralanma veya kazadan habersiz olduğunu belirtti.

Tesla daha önce FSD 10.3 yazılımını sola dönüşlerle gerileme, hayalet ileri çarpışma uyarıları ve otomatik direksiyon hataları gibi “bazı sorunlar” nedeniyle geri aldı. Şirket ayrıca, Otopilot sorunları nedeniyle Çin’de 300.000 aracı geri çağırmak zorunda kalırken, kamera ve bagaj kusurları için başka yerlerde geri çağırma, süspansiyonları ve diğer sorunları ayırmak zorunda kaldı.

Daha önce belirttiğimiz gibi, Tesla’nın sistemi sadece rolling vermiyor devre dışı bırakmak için assistance.by Şubat ayı başlarında, OTA açıklaması bekleniyor 2 gelişmiş sürücü Seviyesi sunarken bu terim genellikle gerçek Seviye 4 kendi kendine sürüş anlamına gelir, çünkü, Sürüş adı “Tam Benlik” yanıltıcıdır.

Editörün notu: Bu makale ilk olarak Engadget’te yayınlandı.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu