Genel

Sanal CISO başlangıcı Cynomi, KOBİ’lerin siber güvenliği otomatikleştirmesine yardımcı olmak için 3,5 Milyon dolar artırdı

KOBİ’ler ve servis sağlayıcılar için sanal bir CISO platformu oluşturan İsrailli bir siber güvenlik kuruluşu olan Cynomi, Flint Capital liderliğindeki tohum finansmanında 3,5 milyon dolar topladı.

Tipik olarak, sanal CISO veya vCISO hizmetleri, kuruluşlara siber güvenlik uzmanlığı ve rehberliği sunmak için uzak, yarı zamanlı bir yüklenici olarak çalışan dış kaynaklı veya isteğe bağlı bir güvenlik uygulayıcısı biçimini alır. Cynomi’nin platformu insan bileşenini kaldırır ve bunun yerine bir insan cıso’yu taklit etmek ve daha önce manuel işlemleri otomatikleştirmek için yapay zeka (AI) teknolojisini kullanır.

Cynomi, Ceo’daki Cynomi’nin kurucu ortağı David Primor’un kötü niyetli bilgisayar korsanları için kolay bir hedef haline geldiğini söylediği yönetilen hizmet ve güvenlik sağlayıcılarına dayanan küçük ve orta ölçekli işletmelere odaklanması nedeniyle diğer vCISO girişimlerinden farklıdır.şirket içi siber uzmanlıktan yoksun olma eğilimindedirler.

Primor, Techcrunch’a” KOBİ’ler ve orta pazar şirketleri kötü durumda ” diyor. “Şirketlerine saldırılar yaşayan birkaç arkadaşa yardım ettikten sonra, profesyonel — tipik olarak bir CISO’YA sahip olan kuruluşlar ile sadece araçlara sahip olan KOBİ’ler ve MSP’LER arasında büyük bir boşluk olduğunu fark ettim.Bir şirketi tamamen koruyabilecek bir araç yoktur ve saldırganlar bunun farkındadır.”

Cynomi, siber güvenlik platformunu, birçoğu pandemi sırasında daha da kötüleşen yaygın bir beceri sıkıntısı nedeniyle siber uzmanlık kazanmak için mücadele eden küçük kuruluşlara sağlayarak bu açığı ele alıyor.Cynomi’nin kurucu ortağı ve CEO’su Roy Azoulay,” KOBİ’ler ve orta pazar şirketleri yetenek savaşını kazanamayacaklar ” dedi.

Girişimin vCISO platformu, kuruluşlara fidye yazılımı veya veri sızıntıları gibi belirli tehditler için güvenlik puanları içeren NIST tabanlı bir değerlendirme ve dışarıdan maruz kalan varlıklar için güvenlik açıkları ve istismarların “son teknoloji ürünü” bir değerlendirmesini sağlar.

Cynomi, Techcrunch’a İsrail, ABD ve İngiltere’de zaten çok sayıda ödeme yapan müşterisi olduğunu ve piyasaya çıkış stratejisini genişletmek için 3.5 milyon dolarlık tohum yatırımını kullanmayı planladığını söyledi. Tur, SeedİL, Litical Ventures ve Cyberx’in kurucu ortağı Nir Giller de dahil olmak üzere bir grup iş meleği tarafından desteklendi.

Ve başlangıç, KOBİ’lerin ve MSP’LERİN son 18 ay içinde siber saldırıların ana hedefi haline gelmelerine rağmen — geçen yıl Temmuz ayında yüzlerce şirketi fidye yazılımına maruz bırakan Kaseya saldırısını ele aldıklarından emin — kendi teklifi pazara çok geç değil.

Azoulay,” Geçen yıl herkes yeni siber güvenlik araçları almak için acele ediyordu, ancak nüksler görüyoruz ” diye ekledi. “Eğer KOBİ’ler şimdi korunuyorsa ve her şey yolundaysa, buradaki görevimizin bittiğini memnuniyetle söyleyebilirim.Ama gerçekten sadece döngünün başlangıcında olduğumuza inanıyorum.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu