Genel

Netflix, Riot Games’in aksi takdirde ödenen ‘Hextech Mayhem ‘ başlığı da dahil olmak üzere daha fazla oyun ekliyor’

Yayın hizmeti Netflix, oyun serisini bir kez daha genişletiyor ve bugün saat 5’te et’de başlayacak olan iki başlık daha piyasaya sürülecek. Arasında yeni bir Riot Games’ “Hextech Mayhem,” Ligi Efsaneleri öykü, aynı zamanda mevcut diğer oyun platformları ve pazar yerleri de dahil olmak üzere Nintendo Anahtarı, Buhar, Epic Games Store, ve GOG.com nereye kadar sunulan ücretli bir indirme $9.99. Diğer yeni başlık olan “Zindan Cüceleri”, 2012 yılında Club Penguin kurucu ortağı Lance Priebe tarafından kurulan bir şirket olan Kanadalı geliştirici Hyper Hippo’dan geliyor.

Bugün piyasaya sürülen başlıkların her ikisi de Netflix için yeni oyun ortaklıklarını temsil ediyor.

Netflix, hızlı tempolu bir ritim koşucusu olan “Hextech Mayhem” in Polonya, İtalya, İspanya ve Brezilya’daki test pazarlarında zaten yumuşak bir şekilde piyasaya sürüldüğünü, ancak şu anda küresel abonelere piyasaya sürüldüğünü belirtti.Özellikle, bu nispeten yeni bir oyundur, ancak son zamanlarda Kasım 2021’de diğer oyun platformlarında kullanıma sunulmuştur. Aynı zamanda Netflix oyun kütüphanesine eklenen ilk büyük oyun serisidir. Ancak, bu bir Netflix oyununun başka bir yerde ilk kez satılması değil. Yakın zamanda eklenen “Arcanium: Akhan’ın Yükselişi” diğer platformlarda da bulunan birinci sınıf bir başlıktır.

Bu arada zindan paletli “Zindan Cüceleri” şimdi Netflix üyelerine sunulmaya başlandı. Netflix hizmetinde başlatılan ilk ve tek boşta oyun.

Görüntü Kredisi: Netflix

Diğer oyunları gibi, Netflix kullanıcıları da şirketin iOS ve Android’deki uygulamaları aracılığıyla yeni başlıklara yönlendirilecek. Android’de kullanıcılar, uygulamanın ana navigasyonundaki özel bir oyun sekmesi de dahil olmak üzere oyunları birden çok yerde bulabilirler.Ancak iOS’ta oyunlar ayrı bir satırda görüntülenir. Oyunların kendileri Netflix’in altyapısında değil, platformların ilgili uygulama mağazalarında barındırılıyor, ancak yalnızca Netflix kullanıcıları tarafından oynanabiliyor.Kurulumdan sonra oyunlar, kullanıcıların oynamaya başlamadan önce Netflix hesap bilgileriyle oturum açmalarını ister.

Netflix, oyun hizmetini geçen yılın sonlarından bu yana, şirketin daha sonra birkaç “Stranger Things”temalı başlık ve diğer gündelik başlıkları içeren ilk dizisini piyasaya sürdüğü zamandan beri geliştiriyor. O zamandan beri, bulmaca oyunları,yarış oyunları, açık dünya strateji oyunları ve daha fazlasını içerecek şekilde mevcut tekliflerini hızla genişletti.Oyunların kendileri Netflix tarafından değil, Frosty Pop, Rogue Games ve BonusXP gibi ortaklar tarafından geliştiriliyor. Bazen Gameloft gibi daha büyük kıyafetlerden lisanslı eski IP adreslerini kullanırlar.Netflix bugüne kadar bir düzine başlık yayınladı, ancak Oxenfree gibi anlatı odaklı oyunlarla tanınan Night School Studios’u satın almasından henüz yararlanmadı.

Şirket, son 4.Çeyrek kazanç çağrısı sırasında yatırımcılara, bu ilk oyun lansmanlarının, tüketicilerin yeni hizmetten ne istediklerini daha iyi anlamak için Netflix’i kurmakla ilgili olduğunu açıkladı.

Netflix’in CEO’su ve Baş Ürün Sorumlusu Greg Peters,” Bu noktaya gelmek son derece heyecan verici çünkü temelde sıhhi tesisat ve tüm teknik altyapıyı, bunu yapabileceğimiz noktaya ulaşmak için inşa ediyoruz, bu da tüm üyelerimize sürekli olarak küresel olarak oyun başlatıyor ” dedi.çağrı sırasında. “Şimdi tüm bu oyunlardan keşif kalıplarının ne olduğunu, katılım kalıplarının ne olduğunu, nasıl performans gösterdiklerini, üyelerimizin hizmetteki oyunlardan ne istediklerini gerçekten öğreniyoruz.”

Ancak şirket, oyunlarının ne kadar iyi performans gösterdiğini henüz ayrıntılandırmadı, yalnızca oyun başlıklarında hem günlük aktif hem de aylık aktif kullanıcıların “artan sayıda” olduğunu söyledi.

Netflix ayrıca, insanların gelecekte tanıyacağı daha büyük oyun ıp’lerini lisanslamaya açık olduğunu ima ederek, “Bunun bir kısmının gelecek yıl içinde gerçekleşeceğini göreceksiniz.”


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu