Genel

Gillmor Çetesi: Kültür Kulüpleri

Son birkaç haftamı kripto dünyasına dalmakla geçirdim ve bakın, bunun için bir şeyler olabilir. Sorunun bir kısmı, insanların büyük para kazanmasının kaçınılmazlığı etrafında dönen bir yeniliği nadiren hissediyorum.Bunun yerine, yeni bir Apple yongası veya yeni bir pazar fırsatı açan bir dizi yonga gibi demlenebilecek bir şeyin farkına varıyorum. M1 serisi böyle bir atılımdı; hesaplamayı nasıl kullandığımın denklemini değiştiren somut bir güç katmanı ekledi. Tesla’da olduğu gibi çip üretimi de şirket içine getirildiğinde piyasa koşulları değişiyor.

iPhone ve iPad, Apple ve teknoloji endüstrisi için dönüştürücü nitelikteydi.Dokunmatik arayüz, uygulama ekosistemi ve geç büyük PC döneminden ayrılma bariz şeylerdi. Önceden, bilgisayarlar yazılımı günlük hayatımızda bir değişim ajanı olarak kullanmanın bir yolunu temsil ediyordu. Office arayüzlerini, ardından işletim sistemi hizmetlerinin temel yapısını ve son olarak ağ bağlantı noktasını öğrendim. Bazı yönlerden film yapımının yapısına benziyordu: iskelet arsaydı, iskele diyalogdu, anlatı karakterler ve durum arasındaki bağlantıydı ve ritim düzenleme ve ekran dışı bağlamın sonucuydu. Sonuncusu en ince ayrıntısına kadar ortaya çıkmıştı, ama mizahın, müziğin ve sadece görülenin ve duyulanın değil, çıkarılanın da anahtarıydı.

iPhone’lar, Steve Jobs’un iPad’i fark etmesiyle ünlüydü.Kişisel ve ticari iletişimler hedef pazar olarak seçildi, çünkü pazarlanması bir PC yerine geçmekten daha az zordu. Fiyatın fiziksel mesafeyle belirlendiği efsanesini sürdüren yerleşik taşıyıcılar vardı. Artık yerel ve uzun mesafeli seyahat arasındaki ayrımı düşünmüyoruz. Bizim arkadaşlar ve aile tüm bize kolaylık sağlaması için vardır. Politikalarımız hala tarihsel standartlara göre yönetiliyor. Seçim koleji, nüfusa bakılmaksızın üst Meclisteki güç dağılımını korur; en küçük ve en büyük devletlerin her biri iki Senatör alır. Gerrymandering ve filibustering kanallarının kırık yapısı ve gücü ölçer.

iPhone’dan önce, video konferans hub ve uydu ofisleri arasındaki kurumsal bağlantılarla sınırlıydı.iPhone’un ardından, her yeni ağ katılımcısına düşen ilk taşıyıcı domino’nun etkin sınırsız bant genişliği verildi-AT & T. Apple, bir taşıyıcıyla özel bir anlaşma imzalayarak endüstrinin geri kalanının başkanlarına etkili bir şekilde silah tuttu. Sınırsız erişimin kritik bozucu özelliği yalnızca bir ağda mevcuttu. Başka herhangi bir taşıyıcı çığır açan donanımın özellik setini düşürdü.Ses, iPhone’da birinci sınıf bir vatandaş oldu. IP çağrısıyla, önceki POTS neslinin maliyet sınırlaması erased.As diğer ağlar geniş bant genişledi, iPhone video konferans ve uygulama ekosistemi ile yeni bölgelere öncülük etti.

Bugün bile, Facebook Messenger gibi üçüncü taraf uygulamalar genellikle iPhone’un yerleşik İmessage’ından daha sık kullanılıyor. Facebook uygulaması, ses, video, mesajlaşma, ekran paylaşımı ve e — ticaretin başlangıcına-uluslararası sınırlar, tescilli telefon sistemleri, video standartları ve Apple’ın Airplay WiFi şebekesi üzerinden kablosuz olarak cihazdan cihaza kadar uzanıyor.Saatler, airpod’lar, sabit bisikletler, teletıp ve ipad’lerin hepsi telefona bağlıydı. Küçük bir form faktörü iPad olarak başlayan şey, şimdi daha büyük kardeşini bir PC çevre birimi değişimi olarak emdi. M1’i getirin.

iPhone / iPad iOS işletim sistemi M1 Mac’lerde çalışabildiğinde, uygulama ekosisteminin Mac’e geçmesi muhtemel görünüyordu.Bildirimler Mac’te geçmişte olduğundan daha iyi destekleniyor gibi görünüyor, ancak iki platform arasında gerçek bir senkronizasyon yok. LumaFusion gibi bazı video prodüksiyon uygulamaları iPad ve M1’de değişiklik yapmadan çalışır, ancak iPad’i düzenleme için bir hazırlama makinesi ve konuşmaların ve röportajların transkripsiyonu için M1 olarak kullanmaktan mutluluk duydum. iPad son zamanlarda M1 yongalarını kullanmak için yükseltildi, ancak şimdilik Mac Book Pro’dan çok memnunum, bilgisayarımın çoğunu İpad’den çıkarmayı ve iPhone ile M1 Mac arasında bölünmeyi tercih ediyorum.Bunu beklemiyordum, ama salgın ve herhangi bir yerden çalışmalarını hızlandırması katalizör oldu.

Video konferans yeni ofisin temel bir hizmeti haline geldikçe, M1 medya tüketimimi önemli şekillerde değiştirdi. Restream ve Zoom’un platformlar arası yaygınlığı gibi akış araçları, birden fazla platformda görüntülü görüşme yapmayı önemsiz kılar.Airpod’lar, toplam aylık maliyetleri 10-1’e kadar azaltan esnek bir abonelik modeliyle birden fazla iPad ve M1’de birden fazla akış üzerinde çalışmamıza ve projeler düzenlememize olanak tanır. M1’ler (MacBook Air ve Pro) metin üretirken ve sosyal medya yayınlarını yönetirken, canlı düzenleme ve ses geliştirmenin ipad’lere dağıtılmasına izin vermek için API’ler açıldıkça Yakınlaştırma yoluyla ekran paylaşımı yakında atomize edilecek. Fan gürültüsü olmadığından, M1’ler canlı üretimde kullanım için idealdir. Seyahat ve etkinlikler geri döndüğünde, tüm stüdyo eğlenceye katılır. Bulanıklaştırma modu tutarlı bir görsel görünüm sağlar.

Ayrıca, aynı araçların üstünde yer alan canlı ses eğilimi ve iPhone’a vurgu var.İki büyük platformun kişilikleri birbirinden farklıdır: Twitter Alanları sosyal grafikten yararlanırken, Kulüp binası daha büyük ve daha kurumsal rakiplerle rekabet edebilmek için özellikler eklemede daha agresif görünüyor. Twitter’ın kayıtları indirme araçları aksaktır; Tekrarlardaki 30 günlük sınırlamanın daha yapımcı merkezli olması gerekiyor perspective.As Apple ve Android’deki bildirimlerle, iki özellik kümesinin zaman içinde birleşmesi gerekir. Yaratıcı ekonominin satıcı sporu yönü medyanın ilgisini çekebilir, ancak David Weinberger’in “gevşek bir şekilde birleştirilen küçük parçalar” olarak adlandırdığı şeyin yinelemeli dalgasında daha somut bir etki ortaya çıkacaktır.”

Clubhouse’un yeni Shared on Clubhouse aracı, kulak toplarına, etki üzerindeki miktara yönelik görünüyor.Sosyal grafiği yalnızca canlı katılımcıları değil, aynı zamanda Tekrar dinleyicileri de içerecek şekilde genişleterek takipçilerinize bir yorum yayınlayabilirsiniz. Bu bildirimler, daha geleneksel haber yapımcısı röportajlarına ve diğer ünlü odaklı etkinliklere ek olarak var olan daha organik paylaşılan oda gruplarını ve ilgi alanlarını çeker. İstatistikler kişilik oda üstteki interaktif rehber bir tür teşvik paylaşım ve dinleyicilerin yorum ve retweet Twitter viral sosyal grafik sürdüler aynı orta kademe için keşifleri toplama yeteneği ile 1. sınıf vatandaş olmak.Tabii ki, bu araçların Twitter veya LinkedIn tarafından benimsenmesi daha büyük havuzlarında başarılı olacaktır. Kripto para birimi meraklıları doğruysa, merkezi olmayan açık standartlar, merkezi birinci ve üçüncü taraf çerez değiştirmelerine alternatif olarak gerçek dünya kullanım durumu sağlayabilir.

Bunların hiçbiri, bu ağların işimizin veya sosyal hayatımızın önemli bir parçası olacağını önermek değildir.Haberleri düzenli olarak takip etmek, gazete ve dergiler gibi eski platformlara alışkın olanlar veya bazılarının “yeni sabit hat” olarak adlandırdığı şey için sinir bozucu bir deneyim olabilir — kablo. Öte yandan, kendinizi güncel olaylar hakkında bilgilendirmek, ülkenin büyük kesimlerinin aşılar gibi en temel eylemleri bile bir tür siyasi komplo olarak reddettiğinde zaman kaybı gibi görünüyor. Bir tekrar ekonomisinin özellikleri, sosyal ağların karşılaştığı yanlış bilgilendirme değirmenlerinden daha önemli olabilir.

en son Gillmor Çetesi Bülteni

__________________

Gillmor Çetesi — Frank Radice, Michael Markman, Keith Teare, Denis Pombriant, Brent Leary ve Steve Gillmor.14 Ocak 2022 Cuma, canlı kayıt

Yapımcı ve yönetmen Tina Chase Gillmor @ tinagillmor

@ fradice, @ mickeleh, @ denispombriant, @ kteare, @ brentleary, @ stevegillmor, @gillmorgang

Yeni Gillmor Çetesi Bültenine abone olun ve Telegram’daki arka kanala katılın.

Facebook’taki Gillmor Çetesi … ve işte Facebook’taki kardeş şovumuz G3.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu