Genel

FCC önerisi, apartman komplekslerinde ISS kilitlenmelerini engelleyecek

Yeni bir daireye taşınan herkesin çoğu aynı deneyime sahipti: Binadaki herkesin sahip olduğu geniş bant sağlayıcısı ne olursa olsun, sizde var. Fcc’den yeni bir teklif kabul edilirse, sağlayıcılar ve bina sahipleri arasında gelir paylaşımını önleyen ve rakiplere kapıyı açan bu tür bir kilitlenme daha az yaygın hale gelebilir.

Bir binayı kablolamanın yüksek maliyeti nedeniyle, bir adres genellikle tek bir geniş bant sağlayıcısı tarafından sunulur. Ve yatırımların bir dereceye kadar ödüllendirilmesi gerekirken, ISS’ler tüm mahallelerde boğulma kalelerini korumanın yollarını keşfettiler.

Bazen (teknik olarak) üst düzeydedirler, bina yönetiminin komisyon aldığı büyük bir apartman kompleksi ile yapılan bir anlaşma gibi. Ve bazen, bir ıss’nin işleri bir rakibin altyapıyı paylaşması için engelleyici bir şekilde pahalı olacak şekilde düzenlediği mevcut kurallardaki boşluklardır.

FCC Başkanı Jessica Rosenworcel’in bugün dahili olarak dolaştığı ancak bir sürümde özetlediği yeni teklif, bu kirli numaraların bazılarını önleyecek veya azaltacaktır. Doğrudan gelir paylaşımı anlaşmaları yasaklamaktadır (örneğin, pazarlama), diğer düzenlemeler kiracı, kiralanan ya da ortak olması amaçlanmıştır, kablolama etkin bir şekilde özel izin ve yakın boşluklar için açıklanması gerekir.

Rosenworcel,” ABD nüfusunun üçte birinden fazlası dairelerde, mobil ev parklarında, apartman dairelerinde ve toplu konutlarda yaşadığından, geniş bant rekabetini ve tüketici seçimini engelleyen uygulamaları çökertmenin zamanı geldi ” dedi. “Tüketiciler, binalarındaki çeşitli sağlayıcılara erişebilmelidir.”Meslektaşlarımın ülke genelinde milyonlarca kiracı için rekabetçi geniş bant seçiminin önündeki engelleri kaldırmada bana katılacağını umuyorum.”

Komisyonu kısa bir süre önce başladı bakarak sorunu, açılması bir yorum dönemi ve soruşturma delil — şaşırtıcı değil, onlar bulundu “şeklinde yeni uygulamalar engelleyen rekabet, aksine Komisyonun hedefleri ve sınır fırsatlar için rakip sağlayıcılara hizmet sunmak için Daire, kiralık daire ve ofis binası birim kiracı.”

Rosenworcel’in şu anki önerisi t1’in sonucudur-kapsamlı bir yeni kural değil, ISS’ler tarafından yaygın olarak üstlenilen kötü niyetli faaliyetlere yönelik bir miktar problem çözme. Teklif, FCC oylamasından önce bir noktada kamuoyuna açıklanacak-ve bu yarın gerçekleşse bile, bu gölgeli düzenlemelerden herhangi birinin değiştirilmesinden önce neredeyse kesinlikle önemli bir ödemesiz dönem olacak. Yani yakında sağlayıcıları başka seçeneğin olmayan bir yere değiştirmeyi umuyorsan … ummaya devam et. Ama belki seneye.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu