Dünya

Daily Crunch: Talepteki ‘önemli düşüşün’ ardından Peloton üretime fren yapıyor

Techcrunch’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin her gün saat 3’te pst’de gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için buradan abone olun.

Merhaba ve 20 Ocak 2022 için Daily Crunch’a hoş geldiniz! Bugünün teması daha fazlası.Evet, içerik oluşturucu ekonomisi geçen yıl genişledi, ancak bu yıl daha büyük platformlar bireysel sanatçılara yardım etmek için işbirliği yapıyor. Ve geçen yıl kripto girişimleri için bir afiş yılı olmasına rağmen, daha da büyük şirketler artık mücadeleye katılıyor. Peloton gerçekten kötü bir gün geçiriyor. Bunun hakkında konuşalım!- Alex

P. S. Erken Aşama bu yıl San Francisco’ya geri döndü, orada görüşürüz!

TechCrunch İlk 3

 • Peloton’un üretimi durdurduğu bildirildi: Yeterli tedarik olmadığı için bir Peloton bisikleti satın alamayacağınızı hatırlıyor musunuz?Şirket şu anda talepten daha fazla arz ile tam tersi bir sorun yaşıyor. Bugün, 2019 halka arzının hisseleri keskin bir şekilde düştü. Bir zamanlar kurumsal değerin önemli bir etkeni olan pandemik ticaretin sona erdiği açıkça görülüyor.
 • Twitter NFT desteğini kullanıma sunuyor: Twitter’a bir aboneliğiniz varsa, yakında bir kripto cüzdanı bağlayabilir ve profil resminiz olarak sahip olduğunuz bir NFT’Yİ kullanabilirsiniz. Bazılarınız mutlu olacak, bazıları ise kızgın olacak. Haberler hakkında ne hissettiğinize bakılmaksızın, Twitter’ın bu özelliği geliştirmek için zaman ayırması, pazarın bu yıl nereye gideceğinin bir göstergesidir. Bu arada, Facebook ve İnstagram da görünüşe göre NFT oyununa giriyor.
 • Plaid, Cognito’yu satın aldı:Fintech API şirketi, düzenleyici sorunlar nedeniyle büyük Plaid-Visa anlaşmasının sona ermesinden bu yana çok meşguldü. Daha fazla fon topladı, değerlemesini 13 milyar dolardan fazla artırdı ve o zamandan beri diğer işletmeleri inşa etmek ve satın almakla meşguldü. Bugünün haberi, şirketin temel API işinin üstünde daha fazla hizmet katmanlamak için Cognito’yu yaklaşık çeyrek milyar dolara satın almasıdır.

Yeni başlayanlar / VC

Haber tufanından önce, birkaç not. İlk olarak, Anna Heim ilk kez kurucular ve seri kurucuların pazar fetişleşmesinin yeni girişimcilerin haklarını alamamasına nasıl yol açabileceği hakkında güzel bir şey yazdı.Bir takım yeni tek boynuzlu atların, ikinci, üçüncü veya onuncu kez bloğun etrafında dolaşmak yerine yeni inşaatçılar tarafından kurulduğu göz önüne alındığında, bir şeylerin üzerinde olabilir.

Ve başlangıç yatırımlarındaki düşüşlerden kaçtıktan sonra, Çin risk sermayesi piyasası yeni stresle karşı karşıya kalabilir. Belki de bu sefer, gerçekten, birçoğunun beklediği düşüşleri göreceğiz.

Ve şimdi, haber bülteni:

 • Cherry Ventures 340 milyon dolar kazandı: Erken aşama teknolojisine odaklanan Alman girişim sermayesi şirketi üçüncü fonu için yeni fonlar topladı. Mike Butcher’a göre blockchain teknolojisine de yatırım yapıyor. Grup daha önce Flink ve Sellerx’e, diğer girişimlerin yanı sıra, önceki fonlarla yatırım yaptı.
 • Nasıl Crypto.com hack düştü: Ağır reklamı yapılan kripto para birimi firmasının müşteri fonlarını kaybettiği ve 2FA uzlaşması nedeniyle para çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğu ortaya çıktı. Bu tür bir hack, bu noktada standart görünebilir, ama yine de değil mi?Hala çok mu kötü? Ve belki de bitcoin’in ilk kez 2008’de bahsedildiği göz önüne alındığında daha da şaşırtıcı. Matt Damon’ın ne düşündüğünü merak ediyorum.
 • Cinsel sağlık bir büyüme endüstrisidir: Bu, “ vajina hastaları için evde yapılan [CYBE] testi ile yeni ve yeni bir yaklaşım sağlayan TBD Sağlık yazımızdan aldığımız dersimizdir.” Bana Juna’yı hatırlatıyor, bu da evdeki STI test pazarının izlenmesi gereken düzgün bir rekabet ortamına sahip olduğu anlamına geliyor.
 • Kodsuz’u hatırlıyor musun? Bunu her yerde tekrar. TechCrunch geçen gün Softr turunu kapladığında, dahili olarak tüm kodlara ne olduğunu sorduk rounds.So al bakalım. Prophecy, “düşük kodlu veri mühendisliği platformu” için bugün 25 milyon dolar artırıyor.”
 • Düşünceleriniz için Shazam: Startup Weavit, “insanlara bir düğmeye basarak düşüncelerini hızlı bir şekilde not alma aracında yakalamaları için farklı bir yol sunmak ve daha sonra daha geniş bir bilgi tabanındaki diğer içeriklerle eşleştirilmek” istiyor TechCrunch writes.Is dünyada başka bir not alma aracına ihtiyaç var mı? Cevap evet gibi görünüyor. Şaka yapmıyorum, beynim çok büyük delikli bir kevgir ve alabileceğim her türlü yardıma ihtiyacım var.
 • CodeSee, teneke kutuda ne yazıyorsa onu yapar: Piyasada CodeSee adında bir başlangıç var.Tam olarak ne işe yarıyor? Yardım seni görmek senin kod.Evet, bariz başlangıç adları. Bu durumda oyunun adı kod görselleştirmesidir. Ne fark eder? Ron Miller’ın açıkladığı gibi, insanların kodun nasıl bir araya geldiğini görmelerine yardımcı oluyor. C++ ‘ nın asla derlenmediği göz önüne alındığında, konuşacak biri değilim, ama bu oldukça düzgün bir fikir gibi görünüyor.
 • Green Labs 140 milyon dolar topladı: Belki de birkaç agtech gazetecisini işe almalıyız. Atmosfer ısınıyor gibi görünüyor. (Aynen gezegen gibi! Heyo!) Şirket şu anda, yazdığımız gibi, “AI kullanarak güvenilir verileri toplayan ve 500.000’den fazla çiftçiye ürün yaşam döngüsü hakkında fikir veren bir uygulama içeren tarımsal dijital hizmetleri için toplam 170 milyon dolar topladı.”Çiftçilik zor, bu yüzden yeni araçlar alan gıda yetiştiricileri için 1.5 şerefe.

Ve bizi kapatmak için kuantum hesaplama. Kendi kendini süren arabalara çok benzeyen kuantum hesaplama, her zaman biraz henüz hissetmedi. Ve yine de, İsviçreli bir şirket olan Terra Quantum, şu anda quantum’u pazarda bir hizmet olarak sunuyor.Aslında, erken kuantum sistemlerine erişebilirsiniz. Asıl sorumuz, sanırım kaynaştırma ne zaman gerçekleşecek. Terra, bahse gireriz, buna “yakında ” ile cevap verirdi.”

Başlangıç için bir ürün danışma konseyi nasıl oluşturulur

Bir Reddit AMA veya bir Twitter Alanı aracılığıyla gayri resmi olarak yapılsa da, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullanan kişilerle doğrudan etkileşim kurmak asla kötü bir fikir değildir.

Müşteri kişilikleri faydalıdır, ancak onları neyin sevindirdiğini ve ne için ödeme yapmaya istekli olduklarını anlamak istiyorsanız bir müşteriyle konuşmak daha iyidir.

Bir ürün danışma konseyi (PAC) ile, erken aşamadaki girişimler müşterilerinin kovan zihnine girebilir.Çok sayıda avantaj vardır: PAC’LER pazarlama kampanyalarından gelecekteki ürün geliştirmeye kadar her şeyi doğrulamak için kullanılabilir.

Ancak bir tane oluşturmak için kurucuların önce net hedefler tanımlaması ve katılımcılar için değer yaratması gerekir.

(TechCrunch+, kurucuların ve başlangıç ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. Buradan kaydolabilirsin.)

Büyük Teknoloji A. Ş.

 • Twitter Android’e özellik getiriyor: Kısa bir süre için ios’taki Twitter kullanıcıları yeni topluluklar özelliğine erişebildi. Ne yaptığı hakkında hiçbir fikrim yok, ama tıkladım. Artık Android’deyseniz, siz de üzerine tıklayabilirsiniz.İyi eğlenceler!
 • İnek kask savaşları devam ediyor: Söylentilere göre, Google birkaç yıl içinde yeni bir VR kulaklığı piyasaya sürecek. Bu iyi, çünkü bireysel oyuncuların seçebileceği en az iki farklı kapalı ekosistem olacağı anlamına geliyor.

Ve bugün bizi bir haber perspektifinden kapatmak için, Meta’nın yeni yapay zekası yazılı, sözlü veya görsel materyalden eşit derecede iyi öğrenebilir. Bence çok düzgün. Ve Mercedes, lidar çalışmalarında Luminar ile birlikte çalışıyor!


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu