Dünya

Bir müşteri platformu olan Stonly, Northzone ve Accel liderliğindeki 22 milyon dolarlık A serisini yükseltti

Çevrimiçi müşteriler kendilerini COVID çağındaki ürünlere ve platformlara ya da daha doğrusu COVID sonrası hizmetlerin kitlesel dijitalleşme çağına sokmak istiyorlar. Sonuçta, daha hızlı değil mi? Ve platformların kendileri için daha ucuz değil mi?ScreenSteps, Scribe, Poka, Dozuki ve diğerleri gibi şirketler bu alanda faaliyet gösteriyor.

Fransa merkezli Stonly de o zamandan beri bu konuda 2018.It şu anda mevcut yatırımcı Accel’in katılımıyla Avrupa VC Northzone liderliğindeki 22 milyon dolarlık A Serisi yatırım aldı. Yatırımcılar arasında Miro CEO’su Andrey Khusid, YC grup ortağı Nicolas Dessaigne, Personio CPO Roman Schumacher ve Dashlane eski CEO’su Emmanuel Schalit yer alıyor.

Stonly’nin kurucusu Alexis Fogel, müşterilerin self servis onboarding ve sorun giderme istediklerini ve bunun bir platform oyunu olarak şirketler arasında kolayca ölçeklendirilebileceğini belirttikten sonra işi yarattı.

“Stonly, ürün rehberliği ve müşteri desteği arasındaki engelleri yıkarak, şirketlere içeriği farklı kullanım durumlarına uyarlama ve bağlamsal olarak dağıtma, müşteri sorunlarını çözme ve doğru yerde doğru rehberlik sağlama yeteneği sağlıyor.”

Stonly, 2021’de 5 kat büyüdüğünü ve şu anda Telus, Univision, Backmarket, Gorgias, Mynd ve UCLA gibi 20.000’den fazla işletmenin kullandığını söylüyor.

Northzone’un ortağı ve yönetim kurulu üyesi Michiel Kotting şunları ekledi: “Artık yazılımın hayatın her alanında gerekli olduğuna göre, kullanıcılarına gerçekten olanak tanıyan şirketler kalabalıktan gerçekten uzaklaşabiliyor.”


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu