Trend

Apple’ın Stüdyo Ekranı ve lg’nin Ultra İnce 5K Ekranı

Apple’ın yeni 27 inç 5K Stüdyo Ekranının bu ayın başlarında piyasaya sürülmesiyle, lg’nin birkaç yıldır piyasada bulunan benzer ultra ince 5K ekranıyla hemen karşılaştırmalar yaptı.

Daha fazla video için MacRumors YouTube kanalına abone olun.

LG ekranı Stüdyo Ekranından 300 $daha ucuz ve kullanılabilirlik sivilceli olsa da LG, kullanıma sunulmaya devam edeceğini söylüyor, bu yüzden hangisinin daha iyi bir değer olduğunu belirlemek için iki ekranı karşılaştırmaya karar verdik.

stüdyo ekranı 1
Genel görüntüleme deneyimi, Stüdyo Ekranının 600 nit parlaklığa ulaşmasına rağmen, ultra ince yalnızca 500 nit’e ulaşabilmesine rağmen, iki ekran arasında benzerdir ve bu da gözle görülür bir fark yaratır.

stüdyo ekranı 3
Stüdyo Ekranı ayrıca renk ve kontrast açısından ultra ince olandan daha iyi performans gösterirken, ultra ince olandan biraz daha canlı görünürken, vurguları üflemeden daha derin siyahlar ve daha net parlak alanlar sağlar. Ultra ince, yıllar boyunca görüntü tutma veya “yanma” ile ilgili çok fazla şikayet gördü, kendi birimlerimizle kesinlikle deneyimlediğimiz bir şey ve Stüdyo Ekranında bununla ilgili herhangi bir sorun görmedik.

stüdyo ekranı 4
Ekranın ötesine geçerek, her iki model de birkaç ek özellik içeriyor ve bunlardan biri bir web kamerası. Her iki ekran da 1080p web kameralarına sahiptir, ancak Studio Display’in yerleşik A13 yongası tarafından yönlendirilen Merkez Sahneye sahip 12 megapiksel Ultra Geniş kamerası, çerçevede ortalanmanıza yardımcı olmak ve içeri girip çıktıkça ek kişileri dahil etmek için tasarlanmıştır.görünüm.

stüdyo ekranı 5
Ne yazık ki Stüdyo Ekranı için, daha önceki birçok kullanıcının şikayet ettiği aynı düşük görüntü kalitesi sorunlarını gördük, bu nedenle sorunlar güncellemelerle ele alınana kadar, ultra ince ve Stüdyo Ekranının oldukça benzer web kamerası kalitesine sahip olduğunu söylemek zorundayız.

stüdyo ekranı 6
Ses söz konusu olduğunda, Stüdyo Ekranının hoparlörleri kazancı kolayca alır ve çoğu kullanıcı için yeterli olması gereken iyi miktarda düşük uç ve tam bir ses sunar. Her iki ekrandaki mikrofonlar da testlerimizde iyi performans gösterdi ve Stüdyo Ekranı tarafından yakalanan ses belki biraz daha dolu gelse de, birini diğerine tercih etmek için fazla bir nedenimiz yoktu.

stüdyo ekranı 7
Bağlantı için her iki ekran da bir Thunderbolt bağlantı noktası ve arkada üç adet USB-C bağlantı noktası sunar, ancak Studio Display’in USB-C bağlantı noktaları daha hızlı 10 Gbps aktarımları destekler, böylece harici sürücüler gibi daha zorlu aksesuarlar için daha iyi performans görürsünüz.

stüdyo ekranı 8
Genel tasarıma bakıldığında, Stüdyo Ekranı eller aşağı kazanıyor.Stüdyo Ekranı esas olarak alüminyumdan yapılmıştır ve birinci sınıf hissederken, ultra ince tıknaz siyah plastikle kaplanmıştır.

stüdyo ekranı 9
Stüdyo Ekranı, varsayılan olarak yalnızca bir eğim ayarıyla birlikte geldiği ve yükseltilmiş bir eğim ve yükseklik ayarlı standın 400 dolarlık bir yükseltme olduğu için eleştiri aldı.LG Ultrafine’in eğim ve yükseklik ayarlamaları vardır ve VESA montajına dönüştürmek istiyorsanız stand kolayca çıkarılabilir, ancak ekranda bir miktar yalpalama vardır.

stüdyo ekranı 10
Genel olarak, Stüdyo Ekranı, LG UltraFine üzerindeki 300 $+ fiyat primini hesaba katsa bile, daha iyi bir satın alma gibi hissediyor. Daha iyi bir tasarım ve yapım kalitesi, üstün bir ekran paneli ve lg’nin görüntü saklama ve uyumluluk sorunları raporları gibi sorunların geçmişi ile Studio Display’in daha az ödünleri vardır ve kullanıcıları uzun yıllar boyunca sürdürmesi gerekir. Web kamerası, ele alınması gereken önemli bir sorun olmaya devam ediyor, ancak Apple’ın ürün yazılımı güncellemeleriyle düzeltmesi gereken bir şey.

İlgili Hikayeler

Apple, 1,599 dolarlık 27 İnç 5K ‘Stüdyo Ekranı’ Harici Monitörünü Tanıttı

Apple bugün yeni, üst düzey Mac Studio masaüstü bilgisayarının yanı sıra 27 inç 5K “Studio Display” harici monitörünü tanıttı.Stüdyo Ekranı, 24 inç iMac gibi, ince, tamamen alüminyum bir kasada dar kenarlıklı tüm ekran tasarımına sahiptir. Yerleşik stand nedeniyle, ekran 30 dereceye kadar döşenebilir. Müşteriler, daha çok yönlü bir ekran seçerek ekranı özelleştirebilir…

Apple, 27 inç LG Ultra İnce 5K Ekran Satmayı Bıraktı

11 Mart 2022 Cuma 11: 43 PST yazar: Sami Fathi

Apple, daha önce Mac kullanıcısının harici monitörler için tercih ettiği 27 inçlik LG UltraFine 5K ekranını Studio Ekranının piyasaya sürülmesinin ardından çevrimiçi mağazasından kaldırdı.LG ve Apple, macOS ile yakın entegrasyon vaat ederek ekranda işbirliği yaptı. Ultra ince 5K ekran, 5K ekrana, 500 nit parlaklığa sahip P3 geniş rengine ve tek bir Thunderbolt 3 bağlantı noktasına sahipti…

Lg’nin ultra İnce 5K Ekranı, Apple’ın Stüdyo Ekranına Alternatif Olarak Geri Dönecek

Lg’nin Wall Street Journal’a verdiği demeçte, lg’nin 27 inçlik ultra ince 5K harici ekranının durdurulmadığını ve önümüzdeki ay stokta olacağını söyledi.LG, büyük perakendecilerin çoğunda kullanılamamasının ardından LG UltraFine 5K ekranının durdurulduğuna dair spekülasyonların ardından Wall Street Journal’a UltraFine 5K’NIN hala üretimde olduğunu ve durdurulmadığını söyledi. Bu…

Apple, Studio Display’in Pc’lerle Çalışacağını Onayladı, Ancak Bazı Uyarılarla

Çarşamba Mart 9, 2022 10: 53 PST tarafından Sami Fathi

Apple, Macrumors’a yepyeni Studio Ekranının pc’lere bağlandığında çalışacağını doğruladı, ancak ekranın kritik yeni özellikleri taşınmayacak ve ekranı Mac ile kullanmaya kıyasla deneyim eksik olacak.Bilgisayarlara bağlandığında True Tone gibi macOS gerektiren özellikler çalışmaz. Bir PC’ye bağlandığında, Stüdyo Ekranındaki web kamerası bir web kamerası olarak çalışacaktır.. .

Mac Studio ve Stüdyo Ekranı Kutudan Çıkarma

Cumartesi Mart 19, 2022 6: 57 PDT tarafından Dan Barbera

Geçen hafta sipariş gününde yeni bir Mac Stüdyosu ve bir Stüdyo Ekranı aldık, ancak maalesef gün içinde biraz geç geldiler, bu yüzden dün sabah onları açamadık. Yine de MacRumors kameramanı Dan, Apple’ın en yeni stüdyo cihazlarına daha yakından bakmak isteyenler için bugün paylaşabileceğimiz gece geç saatlerde bir kutu açma işlemi yaptı. Daha fazlası için MacRumors YouTube kanalına abone olun.. .

Apple Studio Display, iOS 15.4’ün Tam Sürümünü Çalıştırır

Apple Studio Ekranı, Daring Fireball’dan John Gruber’ın vurguladığı iOS 15.4’ün tam sürümünü çalıştırıyor. Sistem Bilgilerinde, “Grafikler/Ekranlar” altında, Studio Ekranının yazılımı görülebilir ve “Sürüm 15.4 (Yapı 19E241) çalıştığını gösterir.”Studio Ekranı, iOS’un tam sürümünü çalıştırdığını belirten iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 ile aynı yapı numarasına sahip. stüdyo…

Popüler Hikayeler

iCloud ve Diğer Birçok Apple Hizmeti Çalışmıyor veya Sorunlar Yaşıyor [Çözüldü]

Apple bugün yaygın bir kesinti yaşıyor, şirketin geniş bir hizmet ve uygulama yelpazesi azalıyor veya şu anda sorunlar yaşıyor.Şikayetlere göre, etkilenen hizmetler ve uygulamalar arasında App Store, iCloud, Siri, iMessage, iTunes Store, Apple Maps, Apple Music, Apple Podcast’ler, Apple Arcade, Apple Fitness+, Apple TV+, Find My, FaceTime, Notes, Hisse Senetleri ve diğerleri sayılabilir.

iOS 15.4, Notes Uygulamasına Yeni ‘Metin Tara’ Kısayolu Ekler

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 geçen hafta halka açıldı ve yeni bir değişiklik, iPhone ve ipad’deki Notes uygulamasına basılı veya el yazısı metni hızlı bir şekilde taramak için bir “Metin Tara” kısayolunun eklenmesidir.Apple kısa süre önce Metin Tara özelliğinin adım adım nasıl kullanılacağını gösteren bir video yayınladı. iOS 15.4 veya iPadOS 15.4 çalıştıran bir cihazda, Notlar uygulamasını açıp simgesine dokunmanız yeterlidir.. .

Apple Studio Ekranı 64GB Depolama Alanı İçeriyor, Ancak Yalnızca 2GB Kullanılıyor

Bir geliştirici, Apple’ın Studio Ekranının 64 GB dahili depolama alanı içerdiğini, ancak ekran tarafından yalnızca 2 GB kullanıldığını keşfetti.Geliştirici” Khaos Tian ” ın Twitter’da belirttiği gibi, Stüdyo Ekranı yalnızca 64GB dahili NAND depolama alanının 2gb’ını kullanıyor. Ürün yazılımı güncellemeleri için muhtemelen biraz boş alan gerekir, ancak 62GB kullanılmayan alan şu anda başka türlü işe yaramaz gibi görünüyor. …

Bazı iPad Air 5 Kullanıcıları Gıcırtı ve Yapı Kalitesi Düşüşünden Şikayet Ediyor

Sosyal medyadaki yayınlara göre, bazı beşinci nesil iPad Air kullanıcıları yapı kalitesinde iddia edilen bir düşüşten şikayet ediyorlar. Şikayetler, iPad Air’in gözle görülür şekilde daha ince bir alüminyum muhafazaya sahip olduğunu ve bunun sonucunda gıcırdama, elde oyuk hissi ve cihazın arkasındaki hafif basıncın ekranı çarpıttığını iddia ediyor. Reddit’teki bir iş parçacığı (iMore aracılığıyla) çok sayıda içerir.. .

Mac Studio Teardown, SSD Depolama Alanının Yükseltilebilir Olabileceğini Gösterir

YouTube kanalı Max Tech tarafından gerçekleştirilen bir teardown’a göre, Mac Studio’nun SSD depolama alanı yerinde lehimlenmemiş ve yükseltilebilir.Görüntüyü Max Tech sağladı. Yeni Mac Studio’nun ayrıntılı bir teardown videosunda Max Tech, Mac Studio’nun SSD depolama alanının iki yuvada bulunduğunu ve lehimlenmediği için çıkarılması veya değiştirilmesi nispeten kolay olduğunu ortaya koydu.Tek tek SSD’ler olabilir…

Üçüncü Nesil iPhone SE Teardown, Daha Büyük Pil Kapasitesi ve Snapdragon X57 Modem Ortaya Koyuyor

Üçüncü nesil iPhone Se’nin ilk yırtılmaları YouTube’da ortaya çıktı ve cihazın içindeki bileşenlere bir göz attı.PBKreviews, iPhone SE 2’yi en iyisi ve iPhone SE 3’ü en kötüsü olarak sıralıyor. Teardowns’a göre, yeni iPhone SE, 1,821 mAh olan önceki nesil modelden daha büyük bir 2,018 mAh bataryaya sahip. Yeni iPhone SE, iki saate kadar video oynatma ve daha fazlasını sunuyor…

Yazılım Bloğu Nedeniyle Mac Studio Depolama Alanı Kullanıcı Tarafından Yükseltilemez[Güncellendi]

Güncelleştirme: Mac Studio, SSD modüllerini değiştirdikten sonra okunabilir ve önyüklenebilir olduklarından emin olmak için bir IPSW geri yüklemesi gerektirir. Mac Studio için macOS IPSW paketini kullanarak bir Aygıt Üretici Yazılımı Güncelleştirmesi (DFU) geri yüklemesi çalıştırmak, her iki modülün de aynı boyutta olduğunu varsayarak makinenin farklı bir ssd’den önyükleme yapmasına izin vermeli ve depolama yükseltmelerinin hala mümkün olduğunu ima etmelidir…


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu