Genel

Apple’ın 2022’deki en büyük skandalı zaten gerçekleşiyor

Merhaba dostlar ve Tahlilde Haftaya tekerrür güzel geldiniz!

Tahlilde Haftaya

Gevşemek ve 2022 sıcak çekimlerimin muhtemel olduğunca kavurucu ya da en azından muhtemel olduğunca öngörülü olmasını sağlamak için son birkaç haftayı aldım. Bu hafta, Apple’ın şu ana kadarki on senenin en büyük skandallarından biri olabileceğinden emin olduğum şeyden bahsediyoruz: ıtty bitty AirTag.

Bunu her Cumartesi sabahı ilan sayfasından gelen kutunuza alabilir ve @ lucasmtny tweetlerimi takip edebilirsiniz.

James D. Morgan/Getty Images tarafından resim

büyük şey

Hava yastıkları, Apple’ın bütün olarak reklamı yapıldığı gibi işlev gören çok kullanışlı bir ürünüdür.

Ne yazık ki, mesele de bu zati.

Son zamanlarda Apple’ın bunları nasıl ortaya çıkardığı ve bunların anahtarlarınızı takip etmek için harika aygıtlar olmasına karşın, birisini takip etmek için basitçe makûsa kullanılabilecekleri mevzusunda oldukça fazla müzakere yaşandı. Bu da tamamen teorik bir mevzu değil, zati oluyor.

Teknolojinin iyi ve makûs emeller için kullanılabileceği özellikle eşsiz bir senaryo değil — yalnızca şifreleme ile alakalı on senelerdir süren konuşmayı düşünün-bunun Apple’ın kaybedeceği bir senaryo olduğuna dair bir hisim olduğunu söyledi.ve son bellekteki rastgele bir yanlış adımdan daha utanç verici olacak.

Apple, son birkaç yıldır giyilebilir ürün pazarlamasının çoğunu, makinelerinin kenar kullanım vaziyetlerinde nasıl çalıştığı konusuna tertip etti. Apple Watch’un son birkaç nesli, ender görülen gidişatların tanımlanmasına takviyeci olabilecek veya kullanıcıların hayatı tehdit eden bir vaziyette olmalarına takviyeci olabilecek sağlık izleme özelliklerine odaklandı. TV reklamları, Apple Watch’u hayat kurtaran bir taşıt olarak gören kullanıcıların fertsel öykülerini belgelemiştir. Hava yastıklarıyla, aynı iyiliğin bir kısmı için potansiyel var, ama aynı zamanda çok daha fazla dezavantajı var. Gelecek sene, şüphesiz, bu Apple Watch reklamlarından birinin antitezi olarak bir araya getirilen adi yollarla kullanılan hava yastıklarının misallerini göreceğiz. Brüt beceriksizlikleriyle belirlenen bir ürün olabilir.

Resim Kredisi: Mars screengrab için üretildi

Apple, muhakkak bir kullanıcıya ait olmayan hava yastıklarının nasıl tespit edilebileceğini sıkılaştırmak için kendi tanıtım sonrası mücadelelerini sarf etti, ancak bu bildirimler buggy olduğunu ispatladı ve kullanıcıları uyarmak için genellikle çok uzun zaman bekledi. Apple’ın Android entegrasyonunu sonradan düşünülmüş olarak ele aldığını, bunun gibi bir makineyi yollamak için lüzumlu bir ortaklık olmadığını ve Apple’ın eksikliğinin azıcık daha şiddetli göründüğünü de ekleyelim.

Apple’ın bu meseleden çıkış yollarını planlayabileceğinden kuşkuluyum. Korumalar ise hedef olabilecek bir sürü insan erişmek kazanan sarfınazar meseleleri için iOS gemi ne olursa olsun, Android bölünmüş ekosistem anlamına geliyor.

Bu cins PR mesullük potansiyeline sahip yeni ortaya çıkan bir ürün kategorisi için, Apple’ın hava yastıklarını satmaya devam etmeyi nasıl haklı çıkardığını görmek güç. Apple’ın eşsiz bir yanılgısı, işletmenin başlangıçta taahhüt ettiklerini bütün olarak yerine getirmesi, ancak bu ilk lafın doğrudan neticelerinin bütün kapsamını göz önünde bulundurmaması.

Justin Sullivan/Getty Images tarafından resim

başka şeyler

İşte bu hafta daha yakından bakmanız gerektiğini düşündüğüm birkaç öykü:

Elizabeth Holmes 11 yargılamadan 4’ünde karar giydiSonunda Theranos’un kurucusu Elizabeth Holmes’un suçlanması karara vardı. Şimdi, jürinin karara varamadığı bazı yargılamalar için Holmes’un yine suçlanıp suçlanmayacağına dair daha fazla kılavuzluğun yanı gizeme cezayı da bekliyoruz. “Holmes, yatırımcıları dolandırmanın yanı gizeme DeVos ailesinden yatırımcıları, hedge fon idareyicisi Brian Grossman’ı ve daha önceki emlak ve güven avukatı Dan Mosely’yi dolandırmaktan kabahatli bulundu. Meslektaşım Amanda,” Hastaları dolandırmakla alakalı yargılamalardan kabahatli bulunmadı ” dedi.

Elizabeth Holmes 11 yargılamadan 4’ünde karar giydi

Google, Sonos teknoloji ve ticaret duruşması kaidelerini ihlal etti Google’ın uslu konuşmacıları, bu hafta bir Amerika Birleşik Devletleri tertip edicisi olan Sonos’un sahip olduğu ehemmiyetli tescilleri ihlal etti ve işletmenin artık Çin’de üretilen ihlal edici ürünleri ithal etmesine izin verilmeyecek. Google, uslu hoparlör aygıtlarını satma marifetini keseceğini umduğu tasarım farklılıklarını kullanıma sunmaya başladı dahi. Sonos, uslu hoparlör savaşındaki ilk liderliğinin, teknoloji devlerinin ağırlıklarını atmasıyla ufaladığını gördü, ancak daha minik teçhizat firmayı küçülmüyor.

Google, Sonos teknoloji ve ticaret duruşması kaidelerini ihlal etti

Daha minik ve daha suskun bir CES olan Omicron dalgası, TechCrunch takımının Harcayıcı Elektroniği Fuarı’ndaki en yeni vasıtaları hakimiyet etmek için Las Vegas’a gitmesini yasakladı, ancak şovda ruh halindeydik ve rakamsız canlı yayınla beraber izliyorduk. Netlikle daha düşük anahtarlı bir sene olmasına karşın, bu sene hala çok rakamda barbar taşıt vardı. İşte gördüğümüz en iyilerden kimileri.

Daha minik ve daha suskun bir CES olan Omicron dalgası, TechCrunch takımının Harcayıcı Elektroniği Fuarı’ndaki en yeni vasıtaları hakimiyet etmek için Las Vegas’a gitmesini yasakladı, ancak şovda ruh halindeydik ve rakamsız canlı yayınla beraber izliyorduk. Netlikle daha düşük anahtarlı bir sene olmasına karşın, bu sene hala çok rakamda barbar taşıt vardı. İşte gördüğümüz en iyilerden kimileri.

eklenen şeyler

Bu hafta TechCrunch+ üyelik hizmetimizden en beğendiğim okumalardan kimileri:

Yeni başlayanlar teknoloji borcunun birikmesini nasıl önleyebilir?”…Firmanın gelecekteki tekrarlamaları ve yenilikleri kolaylaştıracak iyi planlanmış bir kod sunmak için bir yedekleme tasarısına sahip olması şartıyla, daha süratli bir pazara girme alternatifi elde etmek için kısa vadeli bir tasarıyı seçim etmek her zaman makûs değildir. Ancak yeni başlayanlar için, son tarihler ve kaynak sıkışıklığı geliştiricilerin pak ve muhteşem kod üretmesini yasakladığından yine çalışmak güçtür. Yeni başlayanlar kısa vadeli tasarılara öncelik verir ve km taşlarına erişmek, kayan yazı alıcıları kaydolmak veya finansman sağlamak için işlevler ilave etmeye daha fazla odaklanır. Bu yol haritasının karıştırılması ve uzun vadeli görüşün göz arkasını edilmesi teknoloji borcunu tetikliyor…”

Yeni başlayanlar teknoloji borcunun birikmesini nasıl önleyebilir?

5 2022 için sihrime pazarlama hipotezleri“ … Sihrime pazarlamasında deli bir sene oldu, Tiktok’un meteorik yükselişi, radikal iOS saklılık başkalaşımları ve 240 Eylül itibariyle Amerika Birleşik Devletleri teşebbüslerine afallatıcı bir 30 milyar dolar döküldü. Tüm bu yeni para, 2021 süresince sihrime pazarlamasına daha ağır yatırımlar anlamına geliyordu. Daha ağır yatırımlar bilinmeyen zamanlarda hakikatleşti, teşebbüsler iOS mutasyonlarını ölçmenin ve Tiktok’u yeni bir kanal olarak açmanın yollarını bulmak için çabalıyor…“

5 2022 için sihrime pazarlama hipotezleri

kurucuların Birleşme ve satın Almalar hakkında öğrenmesi gereken 3 şey”…Birleşme ve satın almalar, operasyonel olarak ölçeklendirmek için çaba eden teşebbüsler için özellikle bereketlidir zira esasen nakit akışı, kazanç ve öbür işletmelerin trafiğini satın alırlar, bu da teşebbüslerin pazarlarından daha büyük bir hisse aldıkları anlamına kazanç. Ayrıca, yeni başlayanların değer tekliflerini bulmaları, birleştirmeleri ve sınamaları için iyi bir yoldur. Ancak mesele, çoğu kurucunun Birleşme ve satın alma operasyonlarına nasıl başlayacağını öğrenmemesi ve kendilerini daha büyük oyuncuların gölgelerine vazgeçmesidir. Ancak birleşmeler her büyüklükteki firmalar için ulaşılabilir ve avantajlıdır…”

kurucuların Birleşme ve satın Almalar hakkında öğrenmesi gereken 3 şey

Okuduğunuz için teşekkürler ve tekerrür, bunu her Cumartesi sabahı ilan sayfasından gelen kutunuza alabilir ve @lucasmtny tweetlerimi takip edebilirsiniz.

Harika bir hafta var!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu