Genel

Apple, Temyiz Başvurusunda, Epic’in Yasal Hata Değil, Hatalı Argüman Nedeniyle Yargılanmasını Kaybettiğini Söyledi

Apple’ın Epic Games ile olan yasal savaşı devam ediyor ve bugün Cupertino şirketi Dokuzuncu Devre için Amerika Birleşik Devletleri Temyiz Mahkemesi’ne bir açılış brifingi verdi. Hem Apple hem de Epic Games, Epic Games v. Apple davasındaki orijinal karara itiraz etmeyi seçti, çünkü hiçbir şirket sonuçtan memnun değildi. Apple, temyizin sonucunu beklerken beklemede olan App Store değişikliklerine maruz kalırken Epic kaybetti.

app store mavi afiş destanı 1
Epic’in Ocak ayındaki ilk açılış brifinginin ardından Apple, en son başvurusunu bu öğleden sonra temyiz mahkemesine sundu. Kısaca Apple, Epic Games’in davayı yasal hata nedeniyle değil, “benzeri görülmemiş” ve “asılsız” rekabet karşıtı davranış suçlamaları nedeniyle kaybettiğini savunuyor. Apple, Epic’in başarısızlıklarına işaret eden ilk karardan birkaç pasajdan alıntı yapıyor.

Epic, davasını “güvenilirlikten yoksun” ve “güvenilmez” olan, tanıklığı “tamamen kanıtsal bir temelden yoksun” olan ve “[Epic’in] istenen sonucunu desteklemek için gerçeği uzatmaya istekli ” olan tanıklar üzerine inşa etti.”Duruşma sırasında teorilerinin “yapay”, “yanlış anlaşılmış” ve “dava güdümlü” olduğu ortaya çıktı.”Epic” gösteremedi, “” ikna edemedi”,” üretemedi”,” sunamadı”,” gösteremedi”,” ikna edemedi “ve” kanıtlayamadı ” davasının gerçekleri her fırsatta.

Apple, Epic’in temyizi “anlatıyı değiştirmeye” çalışmak için kullandığını, çünkü bölge mahkemesinin orijinal kararında hiçbir hata gösteremeyeceğini savunuyor. Temyizini kazanmak için Epic’in şüphesiz ilk mahkemenin bulgularının hatalı olduğunu kanıtlaması gerekiyor ve Apple bunun olacağına inanmıyor.

Apple’a göre Epic, antitröst yasasının kenarlarında başarısız olan geniş kapsamlı iddialarda bulundu ve ilk kararın temyizde iptal edilmesine gerek yok. Apple ayrıca, Epic’in, Epic Games geliştirici hesabı sonlandırıldığı için artık bir iOS geliştiricisi olmadığı için App Store hakkında daha fazla tartışma yapmak için ayakta durmadığını iddia ediyor.

Destansı bir meydan sınırlamalar duruşma başlamadan önce taraflar, bir çatı altında ticaret mantıksız sınırlar olduğunu kanıtlamak için, diğer şeyler arasında, bu yükü vardı.Bölge mahkemesi, Epic’in 16 günlük bir duruşmadan sonra tüm antitröst iddiaları üzerindeki kanıt yükünü taşıyamadığını tespit etti. Bu şaşırtıcı olmamalı: App Store’un tarihi boyunca, fiyatların sadece düştüğü, üretimin patladığı tartışılmaz.Bunlar tekelleşmenin değil rekabetin özellikleridir. Tersine çevirmek için, bu Mahkemenin yerleşik yasadan ayrılması ve bölge mahkemesinin ayrıntılı bulgularını görmezden gelmesi gerekecekti.

Birkaç eyalet başsavcısı, Epic Games’i desteklemek için bir amicus brifingi hazırlamak üzere bir araya geldi ve Apple bunun “antitröst davalarını kazanmalarını kolaylaştırmak” için yapıldığını iddia ediyor.”Microsoft ayrıca Epic Games’i de destekledi ve Apple’a göre Microsoft, Epic ile olan ortaklığından ‘yüz milyonlarca dolar’ kazanırken bile kendisini diğer platformlardan ayırmak için kendi kendine ilgilenen bir iş stratejisi izliyor.”

Dışında ödeme şekli bağlama geliştiriciler önlemek Apple’ın anti-direksiyon hükümler California Haksız Rekabet Hukuku haksız olduğunu, App Store’a geliştiriciler değişiklikleri dışında ödeme şekli kullanmak için izin yapmak için Apple emir yargıcı, önde gelen orijinal iktidar kararlı. Apple’ın dosyalaması temyizin bu yönünü ele alıyor ve Apple, ilk mahkemenin kararda bir hata yaptığını iddia ediyor.

Apple,” UCL ihtiyati tedbirine dayanamıyor ” diye yazıyor. Apple’ın ana iddiası, rekabete aykırı davranışlarda bulunmadığı tespit edildiğinden, temyiz mahkemesinin daha önce onayladığı Kaliforniya yasalarına göre App Store kurallarının da haksız olmadığıdır.Apple ayrıca bölge mahkemesinin böyle bir ihtiyati tedbir verme yetkisinden yoksun olduğunu iddia ediyor.

İhtiyati tedbir bölge mahkemesinin yetkisini aşıyor.Epic, kendisine onarılamaz bir zarar gösteremedi. Ayrıca, bu bir sınıf eylemi olmadığı için, herhangi bir ihtiyati tedbirin hem eyalet hem de federal yasalar uyarınca Epıc ile sınırlandırılması gerekir.

Kendi çapraz itiraz sadece hukuki sorunlar üzerinde duruluyor, ikinci orijinal mahkemeden somut bulgular tahmin etmek ve kanun değişikliği mahkemede olan Destansı bir itiraz, aksine Apple diyor. Apple’ın tam açılış özeti, ilgilenenler için Scribd’de okunabilir.

Apple’ın ilk temyiz başvurusunun ardından, Apple’ı destekleyen amicus briefleri yakın gelecekte sunulacak.Bundan sonra, Apple ve Epic mahkeme duruşma tarihini planlamadan önce ek özetler sunacaklar. Zaman çizelgesi göz önüne alındığında, Apple en erken 2023 yazına kadar bir karar öngörüyor.

Apple, yasal savaş çözülene kadar Epic Games geliştirici hesabını eski haline getirmeyi düşünmediğini açıkça belirtti, bu nedenle Fortnite yakın zamanda App Store’a geri dönmeyecek.

İlgili Hikayeler

Apple Dava, İddialar Mahkemede Epic Games Temyiz kararını Hatalar Yaptı

Perşembe Ocak 20, 2022 10:29 PST tarafından Juli Clover

Epic Games bugün, yargıcın Epic v. Apple davasındaki kararına itirazını başlattı ve Dokuzuncu Devre için Amerika Birleşik Devletleri Temyiz Mahkemesi’ne bir açılış özeti hazırladı.Apple ve Epic Games’in her ikisi de orijinal karara itiraz etmeye karar verdiler çünkü hiçbir şirket sonuçtan memnun değildi. Epic Games, mahkemeden Apple’ı üçüncü taraf Uygulama Mağazalarını desteklemeye zorlamasını istedi, ancak bunu yapmadılar…

Epic, Avustralya’da Apple’a Karşı Antitröst Davasına Devam Etmek için Temyiz Başvurusunda Bulundu

Avustralya Federal Mahkemesi, Epic Games’in Apple’a dava açmasına izin vererek, iki şirketin herhangi bir yasal işlem gerçekleşmeden önce önce Amerika Birleşik Devletleri’nde savaşması gerektiğini söyleyen önceki bir kararı tersine çevirdi.Epic ve Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça kamuya açık bir davaya karıştı, ancak Epic, geçen yılın Kasım ayında Avustralya da dahil olmak üzere diğer ülkelerde de Apple’a dava açtı…

Epic Games, Mahkemenin Emrettiği şekilde Apple’a 6 Milyon Dolar Ödüyor

Pazartesi Eylül 13, 2021 3:31 pm PDT Juli Clover tarafından

Epic Games CEO’su Tim Sweeney Twitter’da yaptığı açıklamada, Epic Games’in bugün Apple’a 6.000.000 $telif hakkı ödediğini söyledi.Epic’e geçen hafta mahkeme tarafından, devam eden Epic v. Apple yasal savaşının bir parçası olarak yasadışı doğrudan ödeme seçeneğini kullanarak Fortnite uygulamasından elde ettiği gelirin yüzde 30’unu ödemesi emredildi. Epic ve Apple arasındaki anlaşmazlığın başlangıcında, Epic doğrudan ekledi…

Epic Games, Apple’a Karşı Açılan Davada Karardan Memnun Değil, Dosyalar Temyiz Ediyor

Pazartesi Eylül 13, 2021 2: 02 am PDT tarafından Sami Fathi

Epic Games, Apple’a karşı açtığı davada karara itirazda bulundu ve iki şirket arasındaki zaten bir yıl süren yasal savaşı daha da uzattı.Cuma günü açıklanan karar, Epic Games’in şirkete karşı getirdiği on sayıdan dokuzunda Apple’ın yanında yer aldı. Epic her zaman Apple’ın rekabete aykırı olduğunu ve cihazlarının açık kaynak olması gerektiğini iddia etmiştir…

Apple, Epic Games Davasında Temyiz Başvurusunda Bulundu, App Store Değişikliklerini Ertelemeyi İstedi

Cuma Ekim 8, 2021 4: 17 pm PDT tarafından Juli Clover

Apple, Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers’ın Eylül ayında Epic Games vs. Apple davasında verdiği karara itiraz etmeyi seçti ve bugün Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi’ne temyiz başvurusunda bulundu. Cupertino şirketi, geliştiricilerin uygulama içi bağlantılar eklemelerine izin vermek için Uygulama Mağazası kurallarını değiştirmesini gerektiren karara itiraz etmeyi planlıyor.. .

Popüler Hikayeler

Apple, iPhone Sürücü Lisanslarının yakında Bu 11 ABD Eyaletine verileceğini duyurdu

Çarşamba Mart 23, 2022 11:52 PDT tarafından Joe Rossignol

Apple bugün, Arizona sakinlerinin artık ehliyetlerini veya eyalet kimliklerini iPhone ve Apple Watch’taki Cüzdan uygulamasına ekleyebileceklerini ve kimlik veya yaş kanıtını görüntülemek için uygun ve temassız bir yol sağlayabileceklerini duyurdu.Arizona, Amerika Birleşik Devletleri’nde bu hizmeti sakinlere sağlayan ilk eyalettir ve diğer birçok eyalet de davayı takip etmeyi planlamaktadır. Apple’a göre, Colorado, Hawaii, Mississippi, Ohio ve…

iOS 15.4, Notes Uygulamasına Yeni ‘Metin Tara’ Kısayolu Ekler

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 geçen hafta halka açıldı ve yeni bir değişiklik, iPhone ve ipad’deki Notes uygulamasına basılı veya el yazısı metni hızlı bir şekilde taramak için bir “Metin Tara” kısayolunun eklenmesidir.Apple kısa süre önce Metin Tara özelliğinin adım adım nasıl kullanılacağını gösteren bir video yayınladı. iOS 15.4 veya iPadOS 15.4 çalıştıran bir cihazda, Notlar uygulamasını açıp simgesine dokunmanız yeterlidir.. .

2023’te Daha büyük 15 İnç MacBook Air Bekleniyor

Çarşamba Mart 23, 2022 11: 43 am PDT tarafından Juli Clover

Apple, Display Supply Chain Consultants’ın üç aylık raporunda bugün paylaştığı araştırmaya göre, 2023’te ortaya çıkabilecek daha büyük bir 15 inç MacBook Air geliştiriyor.Raporun tamamı yalnızca display ındustry aboneleri tarafından kullanılabilir, ancak display analisti Ross Young ne bekleyeceği konusunda biraz renk verdi. Apple, 15 civarında bir yerde bulunan bir MacBook Air üzerinde çalışıyor…

Apple, Arizona’da iPhone’da Ehliyet Özelliğini Başlattı, Daha fazla Eyalet Yakında piyasaya sürülecek

Çarşamba Mart 23, 2022 8:02 am PDT tarafından Joe Rossignol

Apple bugün Arizona’nın iPhone ve Apple Watch’taki Cüzdan uygulamasında sürücü lisanslarını ve eyalet kimliklerini destekleyen ilk ABD eyaleti olduğunu duyurdu. Bugünden itibaren Apple, Arizona sakinlerinin ehliyetlerini veya eyalet kimliklerini Cüzdan uygulamasına ekleyebileceğini ve Phoenix Sky’daki belirli TSA güvenlik kontrol noktalarında sorunsuz ve güvenli bir şekilde sunmak için iPhone veya Apple Watch’larına dokunabileceğini söyledi…

İşte Apple’ın Yeni Stüdyo Ekranının İçine Gizlice Bir Bakış

Onarım web sitesi İfixit’in Apple’ın yeni Stüdyo Ekranının sökülmesini bitirmesini beklerken, MacRumors, Apple’ın teknisyenlere yönelik belgelerinden elde edilen bir görüntü ile ekranın iç tasarımına ilk bakışını sağlayabilir.Stüdyo Ekranının içinde üç büyük pano görülebilir. Güç kaynağı kartları sol ve sağ üstte, mantık kartı ise sağ alttadır…

Apple, iOS 15.4 Güncellemesinden Sonra Kullanıcının Pil Boşaltma Şikayetlerine Yanıt Verdi

Perşembe Mart 24, 2022 6: 07 am PDT tarafından Sami Fathi

Kullanıcılar, Apple’ın en son iOS 15.4 güncellemesine güncelledikten sonra, iphone’larının artık en yeni iOS sürümünü indirmeden ve yüklemeden önce eskisi kadar uzun sürmediğini iddia ederek aşırı pil tüketimini bildiriyorlar.Kullanıcılar, bir çözüm bulma umuduyla Apple Destek hesabını etiketleyerek iOS 15.4’teki pil ömründen memnuniyetsizliklerini ifade etmek için Twitter’a gitti. “Sorun ne…

iPhone 15 Pro’nun Ekran Altı Face ID Sistemlerine Sahip Olduğu Söylentisisamsung Electronics

Koreli web sitesi The Elec tarafından alıntılanan kaynaklara göre, Samsung Display, Apple’ın gelecek yılki geçici olarak adlandırılan “iPhone 15 Pro” modellerinde Face ID’yi ekranın altına gizlemek için kullanmayı planladığı yeni panel altı kamera teknolojisini geliştiriyor. Söylentiler, bu yılki “iPhone 14 Pro” modellerinin ön kamera ve Face ID için hem “delik delme” hem de hap şeklinde bir kesime sahip olacağını öne sürüyor…

Apple’ın Stüdyo Ekranı ve lg’nin Ultra İnce 5K Ekranı

Çarşamba Mart 23, 2022 11: 27 am PDT tarafından Dan Barbera

Apple’ın yeni 27 inç 5K Stüdyo Ekranının bu ayın başlarında piyasaya sürülmesiyle, lg’nin birkaç yıldır piyasada bulunan benzer ultra ince 5K ekranıyla hemen karşılaştırmalar yaptı.Daha fazla video MacRumors YouTube kanalında bulunabilir. LG ekran, Stüdyo Ekranından 300 $daha ucuza mal oluyor ve kullanılabilirlik tutarsız olsa da LG, kullanılabilir durumda kalacağını söylüyor…


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu